پوريا ناظمی

گفتگو با انوشه انصاری

شماره 161 نجوم منتشر شد. این شماره برای علاقمندان فضا قطعا جالب خواهد بود برای من هم بسیار خاطره انگیر باقی خواهد ماند . در این شماره گفتگوی اختصاصی نجوم با انوشه انصاری ، نخستین بانویی که در نقش یک  توریست به فضا خواهد رفت به چاپ رسیده است. آنهایی که علاقمند به فضا و آینده پروازهای تجاری و علاقمند به فعالیتهای ایرانیان موفق هستند حتما چیزهای جالبی در آن پیدا می کنند. برای اطلاع از محتویات این شماره سری به سایت نجوم بزنید

دست همه بچه های نجوم و به ویژه بابک درد نکند.

 

نویسنده : پوریا ناظمی : ۱٢:۳٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/٥/٢٥
Comments نظرات () لینک دائم

صد سال مشروطيت

یک قرن از مشروطه ایرانیان گذشت

این جشن سده بر همه تلاشگران راه مردمسالاری گرامی باد


خبرهای خوب در روزگار نه چندان خوب

در این چند هفته شنیدن چند خبر خوب باعث شد تا تلخی خبرهای بدی را که در اطراف میش نویم اندکی کاهش دهد

نخست کار سترگ دکتر استکی و همکارانش بود که نتیجه آن در نسخه آنلاین نیچر چاپ شد و در شماری اتی این نشریه به چاپ خواهد رسید و شاید حتی تصویر روی جلد را به خود اختصاص دهد. این یکی از معدود مواردی است که کاری کاملا ایرانی به این نشریه مهم جهان راه می یابد و انصافا کار بزرگی است که حتی فکر کردن به آن انسان را به هیجام می آورد.

مورد دوم شاید به عظمت کار اول نباشد اما کمک به درمان بیمارن ضایعه نخاعی اتفاق مبارکی بود که در ادامه می تواند دردهای بسیاری را التیام بخشد و مورد آخر که امروز اعلام شد تولد نخستین بره شبیه سازی شده در موسسه رویان بود. اگرچه این گوشفند چند دقیقه ای بیشتر زنده نبود اما رویداد مبارک تولد او را به هیچ وجه نمی توان دست کم گرفت

دست همه دانشمندانی که در این پروژه ها مشارکت داشتند درد نکند که امید را بار دیگر به دلهای علاقمندان به علمبازگرداندند


نکاتی در باره اين وبلاگ

برای من نوشتن مطلب در این فضا یکی از علاقمندیهای شخصی و در رابطه با کلاسهایم ضرورتی جدی است .

متاسفانه مانگونه که دوستانم می دانند به شدت در گیر امور مختلفی هستم که شرح آنها فقط بر سر درد مخاطبانم خواهد افزود لذا همیشه سعی می کنم در اولین فرصت مطالبی را در این صفحه قرار دهم که ارزش نوشتن و خواندن داشته باشد.

شاید بتوانم مقالاتم را در اینجا قرار دهم به هر حال فعلا یکی از دغدغه هایم راه اندازی دوباره چرخ است .

درباره نکته ای که یکی از دوستان در کامنت ها اشاره کرده بود لازم دیدم توضیحی بنویسم

اول اینکه برای من علاقه ایشان به گالوا و تاریخ ریاضیات ارزشمند و محترم است و امیدوارم ایشان بتوانند تبدیل به گالوایی خوش فرجام برای ریاضیات ایران شوند.

اما در باره اینکه مطلب شما را در روزنامه کار نکردم حتما می دانید گروه علمی روزنامه ای مانند جام جم که فعلا مسولیتش بر عهده من است قوانینی برای فعالیت دارد . شاید این قوانین همیشه رعایت نشود اما تمام سعی من این است که سطح کیفی این صفحه را افزایش دهم .و به همین دلیل نمی توانمهر مقاله ای را در آن کار کنم روزنامه های کثیر الانتشار محلی برای کسب تجربه نیست بلکه جایی است که باید تجربه های آزموده خود را محک بزنند.

در باره قرار دادن لینک در وبلاگم هم فکر می کنم بدیهی باشد که وبلاگ فضایی شخصی برای هر فرد محسوب می شود  من این اجازه را دارم که لینک افرادی را که با آنان سنخیتی دارم و آشنایی طولانی داشته ام یا به هر دلیلی وجود لینک انها را ضروری می دانم در این صفحه قرار دهم . لذا خواهش می کنم به حق هر فردی در تصمیم گیری در باره اختیارات خود احترام بگذاریم.