پوريا ناظمی

زیبایی بدون مرز

یکی از جذابیت های ستاره شناسی آماتوری واقعیت های پشت پرده آن است. نگاه به جهانی زیبا و بدون مرز که کسی برای تماشای آن از شما ویزا و گذرنامه نمی خواهد. نگاه به جهانی سر شار از هیجان ها و اکتشافات.

سال جهانی نجوم هم فرصتی است برای شریک شدن حس زیبای زیستن در جهانی پر از زیبایی و شکوه با دیگرانی که فرصت دیدن این همه زیبایی را ندارند. کارهای کوچکی را می شود انجام داد که نتاایج لذت بخشی به همراه دارد.

یکی از برنامه هایی که از دل 100 ساعت نجوم در آمده است و در هفته آینده انجام خواهد شد برنامه ای با نام زیبایی بدون مرز است . 

این برنامه به بهانه نمایش خیره کننده هلال زهره و ماه در آسمان طراحی شده و فرصتی است که مردم را دعوت به تماشای زیباییهای آسمان کنیم. این برنامه از 27 فوریه تا اول مارس در سرتا سر حهان برگزار می شود یعنی از جمعه 9 اسفند تا 1 شنبه 11 اسفند.

اگر دوست دارید لذتی که از دیدن آسمان می برید را با دیگران به اشتراک بگذارید ،لازم نیست کار بزرگی را برنامه ریزی کنید. کافی است دوربین دو چشمی یا تلسکوپی کوچک را به پیاده رو ، پارک یا گوشه ای از خیابان ببرید و بعد از غروب خورشید مردم را دعوت به تماشای ماه و زهره کنید. شاید بتوانید جزوه ای 1 صفحه ای از اطلاعات ماه و زهره را کپی گرفته و در اختیار آنها قرار دهید . اطلاعات مفصلی در آدرس این برنامه به نشانی http://beautywithoutborders.blogspot.com  قرار دارد که می توانید از آن استفاده کنید. از برنامه خود عکس بگیرید و اشتیاق مردم در این برنامه را به دیگر دوستانتان در سراسر جهان (از طریق ارسال تصاویر)  نشان دهید.

در ضمن برنامه 100 ساعت نجوم به سرعت نزدیک می شود تا الان 2 گروه از زاهدان (مهبانگ و خیام) ثبت نام کرده اند لطفا اگر برنامه ای دارید زودتر ثبت کنید و اگر مشکلی در ثبت برنامه دارید کامنت بگذارید تا من یا خانم ندا مبرا کمک کنیم.

در ضمن وبلاگ 100 ساعت نجوم هم راه افتاده و می توانید پست شاهین جعفر زاده از لوند سوید - شهر ایده ها - را در آن بخوانید