شنیدن صدای کیهان

آیا کیهان ما مکانی ساکت و بی صدا است؟آیا در سکوتی شگفت انگیز است که جهان صحنه های شگفت انگیز و مسحور کننده اش را خلق می کند؟

جنا لوی نظر متفاوتی دارد.

 

جنا لوین استاد فیزیک و ستاره شناسی در کالج برنارد در دانشگاه کلمبیا است . تخصص او تحقیق برروی جهان آغازین ، آشوب و سیاهچاله ها است و در عین حال او نویسنده کتاب های داستانی هم هست. دومین کتابش به نام دیوانه ای که رویای ماشین های تورینگ را می دید “A Madman Dreams of Turing Machinesبرنده جایزه انجمن قلم شده است. او همچنین نویسنده کتب ترویجی علمی نیز هست. او کارشناسی خود را در رشته ستاره شناسی از کالج برنارد و دکترای تخصصی اش را در فیزیک از موسسه فناوری ماساچوست (MIT) دریافت کرده است او همچنین در دانشگاه کمبریج و دانشگاه کالیفرنیا نیز به تدریس پرداخته است.

او در سخنرانی که ماه مارس 2011 در کنفرانس تد ایراد کرد به این پرسش پرداخت که آیا جهان جایی ساکت و آرام است و یا صحنه های بی نظیر خلق شده در فضا دارای صدا های واقعی نیز هستند که بتوانیم آنها را بشنویم . وی در پایان سخنرانی اش سوالات مهم و آینده نگرانه ای را مطرح می کند که اشتیاق بسیاری را به جستجوی آن بر می انگیزد.


این ویدیو را می توانید در سایت تد و یا همین جا ببینید و در ضمن زیر نویس فارسی آن نیز آماده شده است که با انتخاب گزینه فارسی از منوی زیر نویس ها می توانید این سخنرانی را با زیر نویس فارسی مشاهده کنید.

 

/ 10 نظر / 135 بازدید
دشمن فنا

سلام جناب ناظمی[لبخند] ممنون از مطلب خوبتون. آیا میشه این ویدئو رو دانلود کرد و آدرسی برای دانلودش هست یا نه؟ مرسی[لبخند]

فرزانه

خیلی خیلی هیجان انگیییییز بود مثل وقتی ی تصویر 3بعدی و تو ی نقاشی ساده میبینی!!! ممنون اقای ناظمی

:)

***تولـــــدتون مبارك آقاي ناظــمي !!! *** [لبخند]

فاطمه هاشمی نسب

really really great

سارا

سلام امشب به اسمان نگاه کن ستاره ها هم تولدتان راجشن گرفتن تولدتان را تبریک می گیم به امید رسیدن به تمام ارزوهاتون [گل][گل][گل]

M.M.A

"سلام جناب ناظمی ممنون از مطلب خوبتون. آیا میشه این ویدئو رو دانلود کرد و آدرسی برای دانلودش هست یا نه؟ مرسی" با IDM میتونی دانلودش کنی!

na3r

لایک .. مطلب خیلی خوبی بود. راستی : تولدتون مبارک....!

ساناز

خیلی عالی بود ممنون آقای ناظمی. چند جای ویدئو برام سوال پیش اومد اگر پاسخهام رو پیدا نکردم می تونم مزاحم شما بشم؟ و اینکه آیا امکان دانلود با زیرنویس فارسی وجود داره؟

ساناز

خیلی عالی بود ممنون آقای ناظمی. چند جای ویدئو برام سوال پیش اومد اگر پاسخهام رو پیدا نکردم می تونم مزاحم شما بشم؟ و اینکه آیا امکان دانلود با زیرنویس فارسی وجود داره؟

shekoo

Mishe lootfan yek link vase download in film bezarid???