کافه فضایی

شهرام یزدان پناه یکی از فعالترین چهره های ترویج علوم فضایی در چند سال اخیر ایران است. او مبتکر و موسس سایت دانش فضایی است که در زمان سفر خانم انوشه انصاری به مدار زمین به یکی از منابع اصلی پوشش دهنده این سفر تبدیل شد.

خود او که اکنون دبیر گروه دانش روزنامه جام جم است و پیشتر در پژوهشگاه هوا فضا و سازمان فضایی ایران نیز مشغول به فعالیت بوده است،‌ سعی دارد فضای جدیدی از فعالیت های ترویجی علوم فضایی را به وجود بیاورد و به همین واسطه این روزها شاهد ابتکارهای تازه او در وب سایت دانش فضایی هستیم. اکنون گروهی از تهیه کنندگان حرفه ای رادیو و تلوزیون به او ملحق شده اند تا با استفاده از قابلیت های چند رسانه ای امکانات بیشتری را در اختیار مخاطبان قرار دهند. پس از ایده یک دقیقه فضا نوردی که چند نمونه ان در قالب رادیو دانش فضایی در وب سایت دانش فضایی منتشر شد او با همکاری سیاوش صفاریان پور ویدیو کستی به نام راه شیری را راه انداخت که یک برنامه تلوزیونی اینترنتی است.

اکنون نیز با همکاری حافظ آهی و فرناز شهید ثالث پادکست نیم ساعته ای به نام کافه فضایی را راه انداخته است که قرار است هفتگی در این سایت منتشر شود.

اولین قسمت این برنامه را می توانید اینجا بشنوید.

 

در این قسمت شهرام یزدان پناه از تاریخ فضا نوردی می گوید و بابک امین تفرشی از سفر به سیاره سرخ و من هم تاریخچه کوتاهی از شاتل های فضایی و آخرین ماموریت آن.

این برنامه البته برای من از نظر دیگری هم قابل توجه بود و آن اینکه بعد از نزدیک به دو سال و نیم در یک برنامه عمومی حضور دارم.

امیدوارم شهرام یزدان پناه و دوستانش بتوانند این برنامه ها را منظم و با موفقیت ادامه دهند. برنامه هایی که می تواند فضای جدیدی در ترویج علم ایران باز کند.

/ 4 نظر / 51 بازدید
m.solaris

طراحی سایتش خیلی ضیفه! به جایی نمیرسه اینطوری!

چهرقانی

این چند وقت اخیر هر روز شاهد انجام یه کار نو در دانش فضایی هستیم!امیدوارم در کارشون موفق باشن و ما هم به عنوان مخاطب از این فعالیت هاشون ممنونیم!و همین طور از شما برای این خبر رسانیتون!شاد باشید و پایدار!

iman

سلام عزیزم وب قشنگی داری به ماهم یه سری بزن .... ......... ..... ... میشه؟؟؟؟؟[خجالت][خجالت]نظرم بدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ با تبادل لینک موافقین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟[قلب][خجالت][خجالت][چشمک][لبخند][بوسه][نیشخند][گل][رضایت][بدرود][قلب]

شخانه

آخرین غول امریکایی هم از سفر برگشت حالا دیگر زمین زیر سایه سایوزهای روسی می رود...و این سایه برای آمریکایی ها بسی سنگین است!!!